Aktualności, Wydawnictwo IKRiBL

„Tango o zmierzchu” – nowy zbiór wierszy Urszuli Tom

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukazał się najnowszy, czternasty zbiór wierszy znanej siedleckiej poetki Urszuli Tom.

tango
         Tango o zmierzchu
             Porwij i torsem podeprzyj
            Mnie – suknią nakrytą od wstydu
            Wargi niech zacięcie szepczą
            A nogi – do tanga niech idą

       (…)

            Wyrwijmy minuty ostatnie
            Tangiem co zmierzchem się pali…

 

O Autorce: Urszula Tom (pseudonim literacki) – poetka urodzona pod znakiem Wagi na Ziemi Podlaskiej. Rodowita Siedlczanka, długoletni pracownik Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Studia magisterskie z pedagogiki, podyplomowe z kulturoznawstwa. Wielokrotna zdobywczyni nagród literackich zarówno w poezji jak i prozie. Ma w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt publikacji: w materiałach pokonferencyjnych (z takich dziedzin jak kultura, język polski, historia), periodykach, antologiach, pokłosiach konkursów, wyborach wierszy, prasie. Internetowa strona Autorki tutaj.

urszula-tom-64474634Strona ze zdjęciem Autorki

Jestem osobą głęboko zanurzoną w życie i oczarowaną cudami przyrody, toteż te nurty wybieram najchętniej. Człowiek w każdej fazie żywota swojego, od dziecięcia przez młodość, dojrzałość, po starość jest wyjątkową istotą o niezwykłej różnorodności i bogactwie głębi. Lubię obserwować, zaglądać w dusze, wydobywać na wierzch człowiecze potrzeby, słabości, pragnienia, zgadywać co kryje się za gestami, czasem za milczeniem, co życie ukryło w bruzdach wieku. W przyrodzie szukam piękna, sensu życia, przemijania, odradzania. W tym co niepojęte rozumem szukam Boga, w którego mocno wierzę i uważam za Stwórcę.

– ze wstępu Autorki

***

„Teksty poetyckie Urszuli Tom są liryczną transpozycją doznawanego uczucia w jego różnorodności i bogactwie. Pozwalają na milczenie, myślenie, dostrzeganie detali, ukazują osobistą wewnętrzną przestrzeń podmiotu lirycznego. Świat tej poezji związany jest z intymnymi przeżyciami współczesnej kobiety, sposobami jej komunikowania się z drugim człowiekiem.”

– Beata Walęciuk-Dejneka: Halo! To ja! – z kobiecej perspektywy. Słowo wstępne do tomu „Tango o zmierzchu”

***

Książkę można zakupić korzystając z zakładki Wydawnictwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s